WYPADKI PRZY PRACY

Uzyskaj bezpłatną poradę prawną

 

Zadzwoń

Wypadki przy pracy / Inne szkody

Wypadek w pracy może przydarzyć się każdemu. Pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy, może domagać się jednorazowego odszkodowania, które jest mu wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń. W przypadku, w którym wypłata odszkodowania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie pokryje w całości doznanej szkody, pracownik może domagać się wyrównania świadczenia od pracodawcy. LEXPRIM Kancelaria prawna prowadzi postępowania zarówno przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, jak i pracodawcom.

Jeśli masz wątpliwości, czy należy Ci się odszkodowanie, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę i doradzą jakie kroki prawne podjąć.

Kiedy wypadek, do którego doszło uznawany jest za wypadek przy pracy?

Zgodnie z treścią art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. nr 167, poz. 1322 z późn. zm.) za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą:

 

  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń służbowych;
  • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia;
  • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy między siedzibą pracodawcy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

O czym należy pamiętać w sytuacji, w której doszło do wypadku przy pracy ?

Przede wszystkim istotne jest zabezpieczenie dowodów. Wykonanie zdjęć z miejsca zdarzenia, zebranie oświadczeń świadków. Warto, także pamiętać, że pracownik nie ma obowiązku podpisywania Protokołu powypadkowego jeśli nie zgadza się z jego treścią.

Osobom poszkodowanym w wyniku wypadku przy pracy zapewniamy:

✅ Pomoc w ustaleniu odpowiedzialności pracodawcy jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;

✅ Pomoc w uzyskaniu dokumentacji medycznej ze szpitala, protokołów i notatek Policji, dokumentów znajdujących się w Prokuraturze lub w Sądzie;

✅ Analizę orzeczeń wydawanych na zlecenie Zakładów ubezpieczeń;

✅ Doradztwo w zakresie uzupełnienia dokumentacji medycznej o dalsze badania i wizyty u innych specjalistów.

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

LEXPRIM Kancelaria prawna

ul. Bielska 3/1

09-400 Płock

Bezpłatna konsultacja prawna

Odwiedź nasz profil na Facebooku