WYPADEK MOTOCYKLOWY

Uzyskaj bezpłatną poradę prawną

Zadzwoń

Wypadek motocyklowy / Inne szkody

Wypadek motocyklowy jest zawsze traumatycznym przeżyciem, bez względu na jego skalę oraz stopień odniesionych obrażeń. Nasza Kancelaria wspiera osoby poszkodowane w wypadkach motocyklowych, by uzyskały one jak najwyższe odszkodowaniezadośćuczynienie.

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku i poniosłeś z tego tytułu szkodę, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia.

Jakie czynności wykonać jeśli uczestniczyliśmy w wypadku motocyklowym?

Jeśli uczestniczyliśmy w wypadku motocyklowym, warto wykonać następujące czynności:

🔰 Skonsultować się z lekarzem.

Twoje zdrowie jest najważniejsze. Natychmiast po wypadku sprawdź dokładnie, czy nie odniosłeś obrażeń. Następnie sprawdź, czy inne osoby nie potrzebują pomocy medycznej. Jeśli Ty lub ktoś inny doznał poważnego urazu, zadzwoń po karetkę.

Nie lekceważ, także mniej poważnych urazów, nawet gdy nie odczuwasz bólu. Czasami mogą one prowadzić do poważnych komplikacji. W takich sytuacjach lepiej jest udać się do lekarza.

🔰 Zebrać ważne informacje na miejscu wypadku.

Należy pozyskać następujące informacje:

✅ Dane kierowców, innych uczestników wypadku: imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, nazwę zakładu ubezpieczeń i nr ubezpieczenia. Powinieneś, także przekazać swoje dane jeśli inni uczestnicy wypadku, o to poproszą.

✅ Imiona i nazwiska każdego z pracowników służb, ratowników, lekarzy oraz policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

✅ Zrobić zdjęcia wypadku z różnych perspektyw, pomoże to ubezpieczycielowi i prawnikowi zrozumieć jak doszło do zdarzenia.

✅ Sprawdzić, czy w okolicy znajdują się kamery monitoringu, które mogły nagrać moment wypadku, zapytaj o możliwość udostępnienia takiego nagrania.

✅ Zachowaj zapis z kamery samochodu lub umieszczonej na kasku motocyklowym, jeśli jest taka możliwość.

✅ Zapisz datę i godzinę wypadku (pamięć ludzka jest ulotna i po pewnym czasie informacja ta może być przydatna).

✅ Zanotuj jakie warunki atmosferyczne panowały w momencie, w którym doszło do wypadku.

🔰 Skonsultować się z prawnikiem.

Jeśli rozważamy wystąpienie o odszkodowanie z tytułu wypadku motocyklowego, powinniśmy skonsultować się z prawnikiem mającym doświadczenie i wiedzę w tego typu sprawach. Prawnik pomoże nam zgłosić szkodę i sprawnie przejść przez cały proces dochodzenia odszkodowania.

Koniecznie zachowaj kopię dowodów wszelkich wydatków. Zachowaj, także kopię dokumentacji medycznej i raportów.

Czy osoba siedząca na tylnym siedzeniu motocykla, może uzyskać odszkodowanie?

Pasażer siedzący z tyłu motocykla nie ma kontroli nad wypadkiem. Jeśli w wyniku tego dozna urazów zdrowotnych, obrażenia te są wywołane działaniem osób trzecich lub kierowcy. Pasażerowie czasami niechętnie dochodzą roszczeń o odszkodowanie, ponieważ znają kierowcę i myślą, że rozpoczęciem sprawy o odszkodowanie przysporzą mu dodatkowych nieprzyjemności i kłopotów. Powinniśmy jednak zgłosić swoje roszczenie. Mając na uwadze fakt, że to nie kierowca, a zakład ubezpieczeń jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania za wypadek. W przypadku, w którym do wypadku doszłoby z winy osoby trzeciej, roszczenie byłoby dochodzone za pośrednictwem ubezpieczyciela drugiego kierowcy.

Czy możemy ubiegać się o odszkodowanie, jeśli wypadek był spowodowany częściowo z naszej winy?

Nie każdy wypadek motocyklowy jest spowodowany wyłącznie nieuwagą kierowców. Nawet jeśli uważamy, że możemy być częściowo odpowiedzialni za wypadek, wskazane jest byśmy, poradzili się wyspecjalizowanej osoby. Prawnik od wypadów pomoże zająć się sprawą i uzyskać należne nam odszkodowanie. Nawet jeśli jesteśmy częściowo winni, nadal możemy otrzymać odszkodowanie za uszkodzony motocykl oraz szkody zdrowotne.

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

LEXPRIM Kancelaria prawna

ul. Bielska 3/1

09-400 Płock

Bezpłatna konsultacja prawna

Odwiedź nasz profil na Facebooku